Yaskawa Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Yaskawa Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan motor sürücülerinin farklı marka ve modelleri bulunmaktadır. Yaskawa motor sürücüleride bunlardan yalnızca biridir. Alanının en iyi markalarından biri olan Yaskawa motor sürücüleri diğer sürücülerin aksine karışık mühendislik içermeyen bir uygulamaya sahip olduğundan en çok tercih edilenler arasındadır. pek çok sektörün gözbebeği olan ve kullanım alanlarında farkını ortaya koyan bu motor sürücüleri beklentileri son derece önemli ölçüde karşılamaktadırlar. Yaskawa motor  sürücüleri bir  motorun hızı başta olmak üzere torku ve bu sistemlerin kontrollerini yapma görevini görmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere olası bir arıza halinde tüm sistemin durması kaçınılmaz olacaktır. Burada da devreye Yaskawa motor sürücü servisleri devreye girmektedir. Bu servisler yaskawa motor sürücü tamiri alanında tecrübe edindiklerinden tamiratlarını yapmak da tahmin edersiniz ki onlar için sıradan bir iştir.


Yaskawa Sürücü Tamiri Nasıl Yapılır?

Yaskawa motor sürücü tamirleri, herhangi bir elektronik tamiratına benzemeyip kolay bir iş değildir. Bu iş için özel olarak eğitilmiş yıllarca tecrübe kazanmış ve alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılan ve hatta onların bile zorlanabileceği bir alandır. Hal böyle iken tecrübesiz firmalar veya ustalar tarafından ele alınması çok da akılcı bir yöntem olmayacaktır. Motor sürücüleri içinde bulunduğu bir sistemin çok önemli bir parçası olduğundan arızalanması ve arızalı olduğunun düşünülmesi halinde derhal bir servise başvurulması gerekir. misal, bir insan hastalık halinde nasıl ki doktora başvurur ve eski sağlığına kavuşmak ister, aynı durum elektronik cihazlar için de geçerlidir. Bakım ve onarımı yapılmayan her cihaz zamanla daha çok tahrip olacak ve tamiratı bir süre sonra beklide mümkün olmayacaktır. Günümüzde artık bu tarz motor sürücülerinin tamirleri eski yöntemlerle değil PC destekli son teknoloji ile donatılmış ekipmanlar sayesinde arızalar kısa sürede tespit edilir ve onarımı yapılır.


Yaskawa motor sürücü tamirleri için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Bu uygulamalar içinde gerektiği takdirde parça değişimi de yapılması gerekebilir. Parça değişimi yapılacaksa kullanılacak yedek parçanın muhakkak yüzde yüz orijinal olması gerekmektedir. aksi halde arızanın tekrarlanması kaçınılmaz olacaktır. motor sürücüsündeki arızanın tespiti yapılıp tamirat sona erdikten sonra da uygun testler yapılarak arızanın tamamen giderildiğinden emin olunması gerekir ki ancak o zaman başarılı bir onarım işleminden bahsedilebilsin.


Yaskawa motor sürücü servisi sadece motor sürücü tamiratı değil bunların yanında vermiş olduğu farklı hizmetler de bulunmaktadır. misal;

  • Parametre ayarları
  • Periyodik bakım
  • İGBT Değişimi
  • Gate Sürme Devre onarımı
  • SMPS onarımı
  • İO kart onarımı
  • Haberleşme port onarımı
  • Radyatör Kanal Temizliği

Yukarıda sıraladığımız işlemlerde kullanılması gereken tüm ekipmanların orijinal ve ileri teknolojiye sahip olmaları başarılı bir sonuç alma noktasında önem arz etmektedir. Bizler firmamız olarak tüm Yaskawa sürücü tamiri alanında vermiş olduğumuz hizmeti 3 aylık bir süre boyunca garanti kapsamına almaktayız.

Türkiye’nin Her İlinden Bizlere Arızalı Elektronik Cihazlarınızı Gönderebilirsiniz.