Endüstriyel PC Tamiri

Endustriyel PC Tamiri Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bilgisayarların önemi malumunuz… Her alanda kullanılan olmazsa olmazlar arasında bulunan bilgisayarlar elbette ki endüstriyel sektörde çok daha yoğun bir şekilde kullanılır. Endüstriyel alanda kullanılan bilgisayarlar endüstriyel PC veya PC olarak adlandırılır. PC nin sıradan bir PC ile aralarında pek fark olmayıp, teknik özellikleri aynı niteliktedir. Bir PC’de olması gereken RAM, İşlemci ve depolama alanları ile diğer tüm bağlantılar aynı şekilde PC’de de olmak zorundadır. Ancak PC’ler kullanılan ortama göre, çevresel faktörler gözönünde bulundurularak üretildiğinden biraz daha dikkatle üretilirler. Bu da, bir PC’nin normal PC’lerden çok daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Ancak ne var ki, her cihaz gibi PC’ler de zaman zaman arıza verebiliyor. İşte böyle durumlarda da endüstriyel PC tamiratının önemi çıkıyor karşımıza, endüstriyel PC tamiri PC’nin işlevine devam etmesini ve sorunsuz şekilde çalışmasına olanak sağlayan değerli bir alandır.   Her sektör kendi içinde kıran kırana bir rekabet içerisindedir. Sanayi sektöründe bu durum çok daha fazla kendini hissettirir. Gün geçtikçe gelişen sanayi teknolojisi ve tüm otomasyon sistemleri sanayi sektöründe çok ciddi önem arz eder. Dolayısıyla sanayi sektöründeki endüstriyel PC onarımının önemi de herkesin malumu üzerinedir.    

Endüstriyel PC’nin görevleri nelerdir?

Sorusunu cevaplamaya çalışalım. Bir endüstriyel PC’nin görevleri sırasıyla şöyledir;
  • Genel otomasyon
  • Veri toplama ve bunları değerlendirme
  • Hareket kontrolü
  • Proses donanımları
  • Üretim
Yukarıda sıraladığımız alanlarda görevli olan bir endüstriyel PC  sayesinde yetkili olduğu iş ve işlemler son derece büyük bir titizlikle çalışmaya devam eder. Dünya üzerindeki bu dev sanayi sektörünün olmazsa olmazı endüstriyel PC’lerin tamirleri çok önemlidir. Zira, bu kadar önemli bir alanda görev alan endüstriyel PC’nin arızalanması demek bir anda bütün sistemin çökmesiyle eşdeğerdir. Dolayısıyla elektriksel faaliyet gösteren tüm cihazlarda olduğu gibi endüstriyel PC’lerin de tamiri işinde uzman ve müşterilerinden tam not almayı başarmış bir servise teslim edilmelidir. Aksi halde gerek zaman gerekse de ekonomik olarak bir kayıp yaşanması an meselesidir. Hatta endüstriyel PC üzerinde geri dönüşü olmayan bir takım hasarlara dahi yol açması elzemdir.  

Endüstriyel PC Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Bir endüstriyel PC ile normal PC her ne kadar teknik özellikler olarak benzerlik gösterse de tamirat kısmında durum değişir. İkisi arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Bir PC arızası, herhangi bir PC tamircisi tarafından yapılırken; Endüstriyel PC’de meydana gelen bir arızanın tamiri için kesinlikle Endüstriyel PC yani Endüstriyel PC servisinde yaptırılması gerekir. Servis kadar arızanın tamiri aşamasındaki hızı da son derece önemlidir. Bir endüstriyel PC tamirinin mutlaka hızlı olması gerekir. Çünkü araya giren zaman içinde cihaz çalışamaz hale gelebilmektedir. Tüm bu hususların en hızlı ve sorunsuz şekilde ilerlemesi için de endüstriyel PC teknik servisinin bilgi, beceri ve teknik donanıma sahip olması gerekmektedir.
  Endüstriyel PC’nin tamiratı ne kadar hızlı olması gerekliyse, tamirat işi bittikten sonra ki aşama olan test süresinin de bir o kadar uzun tutulması gereklidir. Çünkü, testin başında cihazın onarıldığı düşünülse de ilerleyen safhalarda aynı sorun yeniden kendini gösterebilmektedir. Bu durumda endüstriyel PC tamiratı sonrasında ki testlerin doğru ve uzun bir süreye yayarak yapılması gerekir. Bu, PC üzerindeki teknik arızanın tekrarlamaması açısından gerekli olan bir aşamadır.   Endüstriyel PC onarımı hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak ve elbette PC arızaların tamiri konusunda uzman yardım almak için bize başvurabilirsiniz. Arızalı endüstriyel bilgisayarlarınızı Tüm Türkiye’den Kargo ile bizlere gönderebilirsiniz.