Step Sürücü Tamiri ve Servisi

Step Sürücü Tamiri ve Servisi

Step; bir motor türü olup, bir otomasyon sistemi içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. sıradan bir motordan farklı bir yapıya ve çalışma prensibine sahip olan step motorların işlevini yerine getirmesi için step sürücülere ihtiyaç vardır. step sürücüler sayesinde de kontroller yapılarak motorun yönü, torku ve elbette ki hızının kontrol altında tutulması sağlanır. Bu itibarla da step motoruna bağlı olarak çalışan step sürücülerinin işlevini aksatmadan sorunsuz bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. step sürücü onarımı ve bakımında hizmet veren servisler de bu alanda kaliteli ve garantili bir çalışma yapmak zorundadır. Aksi halde arızayı onarmak bir yana dursun tespit aşamasında bile başarıya ulaşmak mümkün olmayacaktır.

 

Step Sürücü Servisi Tarafından Verilen Hizmetler

Step sürücülerinin tamiri alanında akla gelen servislerler sadece sürücünün tamiri değil aynı zamanda pediyodik bakımı ve temizliği alanında da hizmet vermektedir. Bu durumda sürücü servislerinin geniş ve uzman kadrosu ile son sistem teknolojiye hakim teknik bakımı ekipmanları ile hizmet vermesi gereklidir. Bu sayede müşterilerine tam hizmet verecek ve piyasadaki yerini koruyabilecektir.

 

Step sürücülerinin arızaları farklı nedenlerle ortaya çıkabilir. Ancak bunlardan bir kaçını sayacak olursak; en başta dış etkenlerden kaynaklı olan nem, darbeler, cihaz üzerindeki yabancı maddeler veya yine sistemin kendi içinde oluşan açık ve kısa devre veya yanlış çalıştırmalardan kaynaklı arızalardan bahsedebiliriz. İşte bu tip arızaların kaynağını da yine işinde ehil uzmanlar tarafından bulunabileceğini bilmek gerekir.

 

Step motorlarında yer alan step sürücülerde meydana gelen bir arızayı gidermek için atılan ilk adım tespittir. Burada cihazın tüm ekipmanlarının iç ve dış kontrolleri yapılır. Olası arıza nedenleri saptanır ve değişmesi gereken bir parça var ise değiştirildikten sonra son aşama olarak test edilerek arızanın giderilip giderilmediğinden emin olunur.

 

Bizlerde son teknolojinin kullanıldığı ekipmanlarımız ve uzman kadromuzla sizlere bu alanda hizmet vermekten gurur duyarız. Belirtmek isteriz ki bünyemizde barındırdığımız tüm yedek parçalar yüzde yüz orijinal olup, arızaların giderilmesinde hiçbir şekilde sorun yaşamayacağınızı garanti ederiz. Ayrıca her arıza oranımı sonrasında da gerekli olan tüm testleri büyük bir özenle yapacağımızdan da kuşkunuz olmasın.

 

Türkiye’nin Her İlinden Bizlere Arızalı Step Sürücülerinizi Gönderebilirsiniz.