LS Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

LS Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Her motorun işlevini tam ve zamanında yerine getirmesi için motor sürücülerinin de sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir. Ancak kimi zaman bir takım aksaklıklar, yazılım hataları, yanlış çalıştırma, nem, yüksek voltaj veya daha başka sebeplerden dolayı motor sürücülerinin arıza yapması muhtemeldir. Ayrıca LS motor sürücüleri piyasada en çok tercih edilen ve kullanılan bir marka olduğundan bir süre sonra yüksek çalışma sonucunda da yine bir takım arızalar vermesi kaçınılmazdır. Arızalı bir motor sürücünün tamiratı yerine yenisini almak da bir alternatiftir elbette ki ancak LS Motor sürücü fiyatları ve maliyetinin oldukça yüksek olduğundan dolayı son çare olarak arızanın giderilmesi için bir servise başvurmak daha akıllıca bir çözüm olsa gerek…

 

LS motor sürücü tamiri sadece LS motor sürücü servisleri tarafından yapılmaktadır. Çünkü, LS motor sürücü servisi çalışanları bu marka ve modele son derece aşina olduklarında ve bu marka ve model alanında tecrübe kazandıklarından olası bir arızayı çok kısa bir süre içinde onarmaları onlar için çok kolaydır.

 

LS Sürücü Servisi

LS  sürücü tamiri hizmeti veren servisler sıradan bir elektronik cihaz tamiratından ziyade daha gelişmiş ve kapsamlı bir hizmet sunmak zorundadır. LS motor sürücülerinin üretiminde kullanılan özel parçaların sökümü, montajı, tamiri, bakımı ve temizliği sanıldığı kadar kolay olmayıp büyük ustalık gerektirmektedir. LS motor sürücü tamiratında izlenen farklı yöntemler vardır bunları sıralayacak olursak eğer;

 

  • Servise teslim edilen bir motor sürücünün ön kontrolü yapılır ve bu aşamada sürücünün fotoğrafları çekilip video kayıt altına alınır. Bu chazın önceki ve sonraki durumunu karşılaştırmak için gereklidir.
  • Ön kontroller yapılıp dış darbeye bağlı bir durumun var olup olmadığının tespiti yapılır.
  • İleri teknolojik ekipmanlar sayesinde LS motor sürücüparametreleri belirli bir süreliğine kontrol altında tutulur. Cihazın kararlılık yapısının nasıl bozulduğu test edilir.
  • Arızanın tespiti halinde de tamirat işlemine başlanır. Tamirat giderme alanında sorun giderilmemesi halinde bu kez parça değişimi gerekecektir.
  • Tamiri yapılan sürücü hidrolik test ünitesine alınır ve burada birkaç saat yük altında tutulur.

Tüm bu aşamalardan sonra cihaz sorunsuz ve kararlı yapısına geri dönüş yaptığında LS sürücü tamiri tamamlanmış olur.

 

Türkiye’nin Her İlinden Bizlere Arızalı Elektronik Cihazlarınızı Gönderebilirsiniz.