Enda Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Enda Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Her geçen gün gelişen teknoloji ve bu çağın en büyük nimetlerinden biri olan motor sürücüleri sayesinde gerek üretim, gerekse de gündelik hayatımız çok daha kolaylaşmakta…

 

Enda Motor Sürücüleri de bu bağlamda bünyesindeki ürünleri piyasaya sürüyoru ve sektördeki yerini sağlamlaştırıyor. Enda motor sürücüleri klasik bir motorun aksine daha gelişmiş ve işlevselliği bakamından çok daha kalifiye bir sürücüdür. Bu da onu otomasyon sistemlerinin gözbebeği haline getirmiştir. Enda Motor sürücüleri de diğer motor sürücüleri gibi sistemin hareketliliğini kontrol altına alarak düzenli ve disiplinli bir çalışma şekli ortaya koyar. İyi de bu olağan dışı sistem arızalanmaz mı? elbette ki her elektronik alet gibi onun da arızalanması olasıdır. Bu durumda da Enda Motor Sürücü Servisi var olan sorunu etkili bir şekilde giderme noktasında üstün hizmetler sunmaktadır. Bahse konu hizmetlerden öne çıkanlardan bazıları şu şekildedir:

 

 • Parametre ayarları
 • Parametre yedeklenmesi
 • Periyodik bakım
 • İGBT Değişimi
 • Gate Sürme Devre onarımı
 • Fan değişimi
 • Radyatör Kanal Temizliği
 • Kozmetik Temizlik
 • SMPS onarımı
 • İO kart onarımı
 • Haberleşme port onarımı

Yukarıda sıralanan hizmetlerin tamamının Enda motor sürücü servisi bünyesinde yer alan profesyonel bir ekip tarafından yapıldığının altını çizelim.

 

Enda Sürücü Tamiri

Enda Motor Sürücü Tamiri : modellerinde zaman içinde meydana gelen arızaların onarımı safhasında ilk olarak servis ekibi tarafından arızanın tam olarak çıkış noktası tespit edilir. Bunun içinde bir bilgisayar ortamı gereklidir. Çünkü bu tip motor sürücüleri kompleks bir yapıya sahip olduğundan arızanın nerede olduğu ve neden kaynaklandığı çeşitli nedenlere bağlı olabiliyor. Bilgisayara yüklü bir yazılım sayesinde söz konusu arıza tespit edilir ve sonrasında tamirat aşamasına geçilir. Tamirat aşamasında uygulanacak yöntemlerde çeşitlidir. Burada önemli olan arıza tipine göre uygun tamirat yöntemini belirlemektir. Bu durum zaman ve maliyeti kısaltmaya yardımcı olacaktır.

 

Tüm gerekli tamirat yapıldıktan işlem bitecek mi peki? Tabiî ki hayır. Tamirat sonrasında en önemli aşamalardan biri olan test aşamasına sıra gelir. Burada amaçlanan şey ise motor sürücünün eski kararlı yapısını kazanıp kazanmadığıdır. Test işlemi bir nevi gözlemdir. Enda Motor sürücüye birkaç saatliğine yük bindirilir ve gözlemlenir. Test sonrasında kararlı bir şekilde düzgün çalıştığı gözlemlendiği takdirde tamir işleminin bitimine karar verilir ve motor sürücü müşteriye güvenle teslim edilir.

 

Türkiye’nin tüm illerinden bizlere arızalı enda motor sürücülerinizi gönderebilirsiniz. Elsa elektronik olarak Onarımını yaptığımız cihazlara 3 ay garanti verilmektedir.