Danfoss Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Danfoss Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Danfoss motor sürücüleri günümüz piyasasında çok tercih edilen ve pek çok alanda kullanılan bir sürücü markası olup, motor sistemini komutlar dahilinde dengeli ve güvenilir bir biçimde hareket etmesini ve stabil çalışmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla otomasyon sisteminde önemli bir yere sahiptir. Danfoss motor sürücü kendisine yüklenen görevi yerine getirirken haliyle bir takım arızalara maruz kalabilmektedir.

 

Danfoss motor sürücü servisi de bu alanda hizmet vermekte olduğundan oluşan arızaya anında müdahale etmektedirler. Bu sayede de motor sürücünün eski işlevini yeniden kazandırma noktasında önemli role sahiptir. Tahmin edeceğiniz gibi Danfoss motor sürücü servislerince verilen hizmetler son derece dikkat ve özen gerektirir.

 

Danfoss Motor Sürücü Tamiri Nasıl Yapılır?

Danfoss sürücü servisleri tarafından hizmet verilen modeller iki türlüdür bunlarda şu şekilde sıralanabilir:

  • Danfoss VLT Serisi
  • Danfoss FC Serisi

Bu modellerde zaman içinde meydana gelen arızaların onarımı safhasında ilk olarak servis ekibi tarafından arızanın tam olarak çıkış noktası tespit edilir. Bunun içinde bir bilgisayar ortamı gereklidir. Çünkü bu tip motor sürücüleri kompleks bir yapıya sahip olduğundan arızanın nerede olduğu ve neden kaynaklandığı çeşitli nedenlere bağlı olabiliyor. Bilgisayara yüklü bir yazılım sayesinde söz konusu arıza tespit edilir ve sonrasında tamirat aşamasına geçilir. Tamirat aşamasında uygulanacak yöntemlerde çeşitlidir. Burada önemli olan arıza tipine göre uygun tamirat yöntemini belirlemektir. Bu durum zaman ve maliyeti kısaltmaya yardımcı olacaktır.

 

Tüm gerekli tamirat yapıldıktan işlem bitecek mi peki? Tabiî ki hayır. Tamirat sonrasında en önemli aşamalardan biri olan test aşamasına sıra gelir. Burada amaçlanan şey ise motor sürücünün eski kararlı yapısını kazanıp kazanmadığıdır. Test işlemi bir nevi gözlemdir. Motor sürücüye birkaç saatliğine yük bindirilir ve gözlemlenir. Test sonrasında kararlı bir şekilde düzgün çalıştığı gözlemlendiği takdirde tamirat işleminin bitimine karar verilir ve danfoss motor sürücü müşteriye güvenle teslim edilir.

 

En son aşama olarak da Danfoss motor sürücünün temizliği yapılır.

Danfoss motor sürücü tamiri firmamızda 3 ay garantili olarak onarımı yapılmaktadır.

 

Türkiye’nin Her İlinden Bizlere Arızalı Elektronik Cihazlarınızı Gönderebilirsiniz.