Allen Bradley Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Allen Bradley Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

Sanayi sektöründe üretim sisteminin seri şekilde yapılabilmesi ve kısa sürede çok daha fazla üretim sağlanması açısından motor sürücülere ihtiyaç vardır. motor sürücüler otomasyon sistemleri içinde cihazın hız, torku ve yönünün kontrol aşamasında ciddi efor sarf ederek çalışır. insanoğlunun beyni gibidir. Doğal olarak da en önemli parçadır. Bu motor sürücülerinden biri de Allen Bradley Motor Sürücüleridir. AllenBradley motor sürücüleri de sanayi sektöründe çokça tercih edilen bir markadır. Ama ne kadar iyi bir ürün olursa olsun arızalanması da muhtemeldir. Çünkü hergün belirli bir saat hiç durmadan çalışan cihazlardır. Arıza vermesi halinde ise üretim sisteminin durması gibi bir durum söz konusu olduğundan mutlak suretle motor sürücülerinin tamiri ve hatta arıza vermese bile belirli aralıklarla bakımı ve temizliğinin yapılması şarttır.

 

Motor sürücüleri son derece özel ve sistemli olarak üretildiklerinden oldukça da maliyetli parçalardır. Doğal olarak arıza vermesi ve bu arızanın giderilememesi durumunda bu teknoloji harikası ürünün kullanılamaz hale gelmesi ve tüm maliyetin çöp olması demektir. Dolayısıyla Allen Bradley motor sürücülerinin tamiratı alanında hizmet veren servislerce yapılan onarım ve tamirat işlemleri uzmanlık gerektirdiğinden bünyesinde barındırdıkları uzman mühendislerce yapılmalıdır. Bunun aksi vaziyette yapılacak en küçük hata bütün emekleri heba edecek hatta cihazı tamamen kullanım dışı bırakacaktır. Allen Bredley sürücülerinin tamirat işlemlerinin yine Allen Bradley Sürücü servislerince yapılmasında yarar vardır.

 

Allen Bradley Sürücü Servisi

Allen Bradley motor sürücülerinin tamiri nasıl yapılır? Sorusunu cevaplamaya çalışalım. Elbette ki yapılacak işlemi burada uzun uzun anlatamayacağız. Bunun yerine kısaca uygulanacak yöntemlerden biraz bahsedelim.

 

Arıza veren bir motor sürücüsü servis tarafından teslim alındıktan sonra ilk etapta arızanın tespiti yapılır ve bu tespit için uygun ekipmanlardan yardım alınır. Bu ekipmanlar sayesinde arıza nokta atış yapmış misali çok kısa bir sürede tespit edilir ve arızanın onarımı için gerekli olan yol haritası çizilik. Herşey planlandıktan sonra tamirat için gerekli olan maliyet müşteriye bildirilir ve onay alınır alınmaz hemen tamirat işlemine başlanır. Tüm tamirat işleminin bittiği kesinleştikten sonra da birkaç saat test işlemlerine tabi tutulur. Burada testin önemi motor sürücüsünün kararlı yapısını anlamak içindir. Motor sürcüsü kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyorsa tamirat işleminin başaralı olduğu anlaşılır. Motor sürücülerinin yazılımdan kaynaklı bir sorunu yoksa bu kez dış etkenler araştırılır ve darbe, aşırı nem, yüksek ısı veya yüksek voltaj gibi durumlardan kaynaklanan bir arıza söz konusu ise farklı bir yöntem uygulanır.

Türkiye’nin Her İlinden Bizlere Arızalı Elektronik Cihazlarınızı Gönderebilirsiniz.