ABB Motor Sürücü Tamiri ve Servisi

ABB Motor Sürücü Tamiri ve Servisi. ABB Acs310, ABB Acs355, ABB Acs550 ABB Sürücü Tamiri. Teknoloji ve uzay çağında yaşadığımız bir gerçek… hatta gelişen teknoloji bütün dünyayı etkisi almaya her geçen gün devam ediyor. Haliyle böylesine büyük bir gelişim de beraberinde farklı elektroniksel cihazları ve bu cihazlara bağlı irili ufaklı her bir parçanın da gelişimini beraberinde getiriyor. Bu alanda devleşen sanayi sektörü de kendi aralarında kıran kırana bir rekabet içinde olduğundan yenisine bir yenisini daha eklemek durumunda kalıyor.

 

Teknoloji dünyasının vazgeçilmezlerinden biri de ABB motor sürücüleridir. ABB motor sürücülerini sizlerle tanıştırdıktan sonra onarım ve bakımı hakkında bilgi vermeye başlayacağız.

 

ABB Motor sürücüleri; genel itibariyle motorların devir hızını kontrol etme görevini görür. Bir motorun devrinin hızını ve beslenme enerjisinin frekansına yön vererek değişimini sağlamaktadırlar. Bu sürücüler piyasada 200 – 240 tek fazlı yada 380-480 üç fazlı olarak üretilmektedirler. Bu sürücüler sayesinde motordaki aşırı akım, aşırı yük veya tam tersi düşük akım ve yük ile kısa devre kontrolleri sonucunda çıkacak olan arızalar en aza indirgenmiştir.

 

ABB motor sürücü motor içindeki taşıyıcı bantlar, fan ve pompa ayarlamasını yaparak doğru ve zamanında çalışmalarını sağlar. Her cihazda olduğu gibi fazla kullanılan bu tür sürücüler de zaman içinde bir takım arızalar verebilmektedir. Bu durumda da teknik servis alanında en çok tamiratı yapılan parçalardan biride ABB motor sürücüleridir. Tam da bu noktada arızanın giderilmesini sağlayan teknik servis mühendislerinin son derece büyük bir titizlikle bu işi yürütmeleri gerekir.

 

ABB Sürücü Tamiri Nasıl Yapılır?

Yazımıza başlamadan önce firmamız tarafından hizmete sunulan ABB sürücü tamirinin garanti kapsamında olduğunu belirtmek isteriz. Bir ABB sürücüsü üzerinde gerçekleştirdiğimiz tamirat işleminin garantisi 3 ay olup, benzer bir sorunun yeniden ortaya çıkması neredeyse yok denecek kadar azdır.

ABB sürücü servisinin yapması gereken öncelikli iş; arızanın doğru şekilde tespitini yapmaktır. Bizde uzman kadromuzla öncelikle arızayı en kestirme ve doğru şekilde tespitini yaparak akabinde sorunun çözümüne dair uygun yöntemi kullanarak arızayı gideriyoruz. Değişmesi gereken bir yedek parça olması durumunda yüzde yüz orijinal parçalardan oluşan yedek parçayı kullanarak sorunu tamamen ortadan kaldırmayı garanti ediyoruz.

 

Bunlardan başka ABB motor sürücü tamirine dair vermiş olduğumuz hizmetlerden bazıları da aşağıdaki maddeler halinde sıralanmıştır.

 

  • İ/O kart onarımı
  • Haberleşme port onarımı
  • Fan değişimi
  • Periyodik bakım
  • İGBT Değişimi
  • Gate Sürme Devre onarımı
  • Kozmetik Temizlik
  • SMPS onarımı

Sizlerde ABB motor sürücülerine ilişkin olası bir arızaya dair hizmet alma noktasında internet sayfamızdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir. 7/24 müşteri desteği hizmetlerimizden faydalanmak adına bilgi alabilirsiniz. Yıllardır sektörde yerini almış bir firma olarak ABB motor sürücü tamiratı bakımı ve onarımına ilişkin sizlere üstün hizmet vermeyi bir borç biliriz.

 

Türkiye’nin Her İlinden Bizlere Arızalı ABB Sürücü Cihazlarınızı Gönderebilirsiniz.